Ellers kan du købe et par udendørshøjtalere og tilslutte din normale forstærker - så skal du bare føre nogle kabler ud i badeværelset.
Jeg har set Netto har nogle i den her uge til 299 for et sæt på ca. 2x50W! (ved ikke hvordan de lyder)
Hvis du vælger den løsning skal du lige huske noget silikone rundt om hullet til ledningerne, så dampspærren er intakt.
Forskellen på en DAB radio og en normal radio er DAB'en den er digital (Digital Audio Broadcast), og har en bedre lydkvalitet.
Jeg har ikke selv prøvet lydkvaliteten på fm-sender, men da den ikke sender så kraftigt, er den meget afhængig af afstanden, og du skal nok ikke regne med ordentlig kvalitet gennem mere end en betonvæg og i nærheden af 5-10m